aktualności


Stacja Mercedes - Dzień Klasyków
2 sierpnia 2015

Na imprezę organizowaną przez Stację Mercedes wybraliśmy się tym razem, jako osoby z drugiej strony czerwonego sznurka, czyli prezentujący samochód. Odpucowany do poziomu lustra Mercedes W108 280 SE z dumnie brzmiącym 3,5 V8 z 1972 r miał umożliwić debiut i zapoznanie się ze środowiskiem posiadaczy Mercedesów.

Spotkanie organizacyjne odbyło się w ASO Mercedesa w Alejach Jerozolimskich. Na miejscu pojawił się prawie każdy model Mercedesa, o jakim można zamarzyć (poza Gullwing-iem). Było, na co popatrzeć. Piękne kabriolety klubu Pagody, piękny ponton cabrio czy wreszcie egzemplarze z okresu przedwojennego. Nie można też pominąć, że tym razem obiektem największego zainteresowania była inna gwiazda. Nie ta z maski samochodu, ale prawdziwa z ekranu. Fanfary… Pan Marcin Dorociński.

Jako uczestnicy kilku zlotów garbusów czy kilku imprez offroad-owych oczekiwaliśmy pewnych form zorganizowanych. Przejazdy w konwojach mają ten smaczek, że można się poczuć częścią społeczności zarezerwowanej nie dla każdego. Niestety w tym przypadku obyci zlotowcy wielkie uczynili pustki na parkingu i zniknęli. Razem z kilkoma nieobytymi równie jak i my nie doczekaliśmy się żadnych ogłoszeń organizatorskich i samodzielnie udaliśmy się w kierunku Stacji Mercedes. Wielki konwój to nie był: 3-4 samochody. Na miejsce dotarliśmy jako ostatni. Jak się można był spodziewać miejsca do zaparkowania zostały już zajęte lub zarezerwowane. Zaparkowaliśmy gdzieś dalej przy chodniku i …. to by było na tyle z integracji. Zaparkowanie poza miejscem głównym spowodowało, że stać przy samochodzie nie było sensu, mimo, że imprezę odwiedziły spore tłumy. Inni wystawiający także poszli korzystać z uroków oferty Stacji Mercedes. Pozostało iść za ich przykładem, a potem zmyć się po angielsku. Doczekaliśmy jednak do końca. Samo miejsce Stacja Mercedes bardzo przyjemne, pogoda dopisała, wiec miło było spędzić tam czas. Co ciekawe w ramach ogłoszonego konkursu dla zwiedzających „…którym samochodem chciałbyś się przejechać …” udało się podejrzeć, że na naszą 108 oddano 1 głos. Lepsze to niż zero w szczególności tak obsadzonej ciekawymi klasykami konkurencji.

Z perspektywy widza imprezę można uznać za udaną, ładna pogoda, świetne samochody, atrakcyjne miejsce i gwiazda ekranu to niewątpliwie recepta na sukces.