aktualności


Warsaw Moto Show 2016
19 listopada 2016

To kolejna wizyta Cenaklasyka.pl na targach w Nadarzynie. Już na dojeździe do PTAK Warsaw Expo można było zobaczyć, że impreza przyciąga tłumy zainteresowanych, którym nie przeszkadzał padający deszcz (sobota). Mimo dużego zaplecza parkingowego i niezłej organizacji, znalezienie miejsca nie było łatwe. Co prawda okazało się, że w tym samym czasie trwały także inne targi, ale znakomita większość odwiedzających przyjechała popatrzeć na samochody. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji, zarówno w wielkich halach wystawienniczych, jak i na zewnątrz. Jako, że specjalizujemy się w klasykach, skoncentrujemy się hali (E), gdzie każdy miłośnik zabytkowej motoryzacji mógł zobaczyć na żywo obiekt swoich marzeń i westchnień.

Fani klasyków zachęceni darmowymi biletami zaoferowanymi przez Auto Świat spędzali długie minuty w kolejce do rejestracji. Za to w kasach wiało pustkami. Po wejściu, na hali panowała atmosfera motoryzacyjnego święta: kolorowe iluminacje, hostessy, stoiska specjalistyczne, klubowe jak i popularnych sprzedawców, oferujące pełen zakres klasyków. Wielkość hali i rozmieszczenie sal wystawowych spowodowały, że tłum ludzi rozproszył się i można było spokojnie obcować z motoryzacją. Żadnych sznurków i ograniczeń, do każdego samochodu można zajrzeć, chociaż przez szybkę, a często nawet obejrzeć silnik czy porozmawiać z właścicielem. Na stoiskach sprzedawców można skonfrontować prawdziwość zdjęć z internetowymi ofertami samochodów wystawionych na sprzedaż. Co jakiś czas w różnych miejscach można było usłyszeć odpalanie silnika, jakiegoś klasyka z ciekawym motorem pod maską.

Trudno wymienić wszystko, a było chyba wszytko. Jednakże warto wspomnieć o naprawdę ciekawej reprezentacji Fordów Mustangów oraz Mercedesów (na stoisku Klubu Zabytkowych Mercedesów można było podziwiać m.in dwa Pontony), a także kilku perełkach takich jak Ferrari czy Ford T.

Impreza godna uwagi i polecenia, urastająca do poziomu europejskich targów. Następne targi we wrześniu przyszłego roku.